Steam trading cards aneb jak si vydělat na Steamu

Určitě jste si všimli, že většina her na Steamu obsahuje sběratelské kartičky. Hodně lidí mi psalo, na co vlastně jsou a jak je mohou získat. Rozhodl jsem se tedy napsat takový navigační informativní článek, který Vám snad odpoví na všechny potencionální otázky.

U všech her zdarma, které najdete na téhle stránce, je vždy napsáno, jestli obsahují kartičky a jak velký mají profit. Ve Hře (s kartičkami) Vám dropnou minimálně 3 karty, ale může jich být klidně 8. Čím méně jich ale má, tím jsou z pravidla cennější = dražší. Kompletní informace a seznam s hrami, které obsahují kartičky najdete zde

Vlastnit hru ale k dropu nestačí. Hru musíte hrát! Steam pořád mění podmínky pro drop karty, dnes je má každá hra trochu jiné. V některých hrách dropnete kartu každých 10-15 minut, někdy ale až třeba po 60 minutách. Mám ale vyzkoušené, že hru stačí mít jen zapnutou v menu a kartičky i tak padají.

Nikdy Vám nepadnou všechny kartičky, padá jen polovina z celé sady. Když má tedy hra 6 karet, Vám spadnou jen 3. Navíc není vyjímkou, že Vám spadnou 2 stejného druhu. To ale není vše, u každé karty máte 1% šanci, že bude prémiová. Takovou kartu poznáte podle stříbrného rámečku a minimálně dvojnásobné (až pětinásobné) hodnoty oproti normální kartě. Já ze zhruba 150 karet měl 2 Foil.

Možná si říkáte, že hra Team Fortress 2 má taky kartičky a nikdy Vám žádná nepadla. U free2play her totiž kartičky padají až po utracení alespoň 10 (někdy i 7) EURO v ingame obchodě. Útraty se sčítají, takže když například CS:GO klíče k truhlám nakoupíte přímo od Steamu (ne na komunitním tržišti) za 100 EURO, máte nárok na drop 30 kartiček.

Přehled o Vašich hrách, ve kterých Vám spadly a nebo ještě můžou spadnout karty, najdete v klientu Steamu, když kliknete na Váš profil (Nick) a potom na ODZNAKY.

Už víme o kartičkách základní informace a jak je získat. Na co ale vlastně vůbec jsou?

 

1) Celou sadu můžete vycraftit v odznak a v každé hře to můžete udělat 5x + jeden speciální odznak z foil karet. Odznakem si můžete vyzdobit svůj profil, dostanete za každý 100 exp (levely Steamu Vám umožnují mít více přátel a odemykají nové možnosti v úpravě profilu). Navíc získáte náhodnou slevu na nějakou Steam hru, nejlepší co jsem kdy dostal byla 90% na Portal2 (neprodejné, vyměnitelné), smajlík (emotikon) ze hry, jde použít v chatu a diskuzích (prodejné i vyměnitelné), náhodné pozadí ze hry, můžete ho použít na svůj profil (prodejné i vyměnitelné). Nejdůležitější jsou ale právě expy, Váš level je totiž forma záruky toho, že nejste žádný podvodník a přihlíží se na něj hlavně při tradingu.

2) Já si udělal lvl 10 a od té doby kartičky prodávám na tržišti. Měsíčně si tak na marketu s naší stránkou můžete přijít až na pár dolarů, za které si můžete koupit Vaše vytoužené hry/skiny.

3) Kartičky se dají také vyměnovat, nejlépe za další kartičky, které se Vám hodí do kolekce.

Trackbacks & Pings

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *